CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Schodołazy towarowe

JAKA JEST RÓŻNICA MIĘDZY SCHODOŁAZAMI Z GĄSIENNICAMI A SCHODOŁAZAMI Z KOŁAMI?

Różnica jest znacząca, ponieważ są to dwie zupełnie różne zasady działania.
Systemy z kołami, tak zwane „krok po kroku”, wymagają od operatora utrzymania równowagi obciążenia na każdym etapie; oznacza to, że operator koniecznie musi ponieść część samego ciężaru.
Inaczej działają, schodołazy z gąsienicami takie jak Domino i Skipper, które nie obciążają operatora podczas transportu ładunku po schodach.

JAKA JEST RÓŻNICA MIĘDZY DOMINO A SKIPPER?

Domino to absolutna nowość zaprezentowana w 2014 roku po 3-letniej inwestycji w badania i rozwój, reprezentująca ewolucję Skippera. Domino ma bardziej zaawansowaną technologię i jest bardzo prosty w obsłudze dla każdego operatora. Oto główne różnice:

DOMINO
Dostępne pojemności: 400 kg – 300 kg – 160 kg

Operator jest w bardzo komfortowej sytuacji, gdyż za pomocą joysticka może przesunąć ładunek do przodu, do tyłu w prawo lub w lewo. Jest to możliwe dzięki niezależnie napędzanym gąsienicom.

SKIPPER
Dostępne pojemności : 350 kg – 300 kg – 250 kg

W przypadku tego schodołaza ładunek przemieszczany jest „w pozycji leżącej” przez cały czas transportu po schodach, jednak gdy tylko operator dotrze do miejsca przeznaczenia, konieczne jest ustawienie ładunku w pozycji pionowej. Podczas ustawiania ładunku operator ręcznie przesuwa ładunek w prawo i w lewo za pomocą kół umieszczonych pod gąsienicami. Trakcja gąsienic jest jednokierunkowa, poruszają się do przodu i do tyłu.

CZY MUSZĘ UTRZYMYWAĆ RÓWNOWAGĘ OBCIĄŻENIA?

Nie! Jeśli wybierzesz model schodołaza Domino lub Skipper nie musisz utrzymywać równowagi ładunku dzięki temu, że gąsienice równomiernie obciążają schody.
Jeśli wybierzesz model Buddy lub Buddy Lift, podobnie jak wszystkie schodołazy wspinające się po schodach z technologią „krok po kroku”, musisz zachować równowagę obciążenia na schodach. Właśnie z tego powodu firma Zonzini zdecydowała się na wyprodukowanie tych schodołazów o maksymalnej nośności 160 kg i nie więcej.

CZY MOGĘ TAKŻE TRANSPORTOWAĆ TOWAR NA PALECIE?

Oczywiście! Wszystkie nasze schodołazy mogą przewozić towary na paletach. Dodatkowo produkujemy niestandardowe podstawy, aby spełnić wszystkie wymagania.

Schodołazy osobowe

SKĄD MAM WIEDZIEĆ, CZY MUSZĘ WYBRAĆ DOMINO PEOPLE LUB DOMINO PEOPLE SLIM?

Wybór zależy zasadniczo od rodzaju wózka inwalidzkiego do transportu i dostępnej przestrzeni. Jeśli potrzebujesz przewozić wózki inwalidzkie zarówno ręczne, jak i elektroniczne, wybór jest obowiązkowy dla Domino People, który ma udźwig do 400 kg i umożliwia załadunek obu rodzajów wózków inwalidzkich. Z drugiej strony, jeśli potrzebujesz jedynie transportu ręcznych wózków inwalidzkich, Domino People Slim jest idealnym rozwiązaniem. Naturalnie Domino People, ze względu na wielkość platformy ładunkowej, potrzebuje więcej miejsca na obrót na podeście.

JAKA JEST RÓŻNICA MIĘDZY SCHODOŁAZEM GĄSIENNICOWYM A SCHODOŁAZEM KOŁOWYM?

Różnica jest znacząca, ponieważ są to dwie zupełnie różne zasady działania. Systemy z kołami, tak zwane „krok po kroku”, wymagają od operatora utrzymywania równowagi wózka inwalidzkiego na każdym kroku; oznacza to koniecznie, że operator musi sam ponieść część ciężaru, co wiąże się z ryzykiem przewrócenia się ładunku w przypadku utraty równowagi. Przeciwnie jest w przypadku schodołazów gąsiennicowych, takich jak Domino People i Domino People Slim, które pozwalają operatorowi nie odczuwać ciężaru wózka podczas transportu po schodach, a tym samym zapewniają komfort podczas użytkowania.

JAKA JEST RÓŻNICA Z TECHNICZNEGO PUNKTU WIDZENIA POMIĘDZY DOMINO PEOPLE A DOMINO PEOPLE SLIM ?

Oba modele używają tej samej technologii do wchodzenia i schodzenia po schodach, używają tych samych gąsienic, a także większości elementów trakcyjnych. Największa różnica między nimi polega na wielkości i ładowności. Domino People jest większy i ma większą ładowność, do 400 kg, podczas gdy Domino People Slim jest mniejszy i kompaktowy oraz ma mniejszą ładowność, do 160 kg.

CZY GĄSIENICE NISZCZĄ SCHODY?

Absolutnie NIE! Wszystkie gąsienice są antypoślizgowe i nie pozostawiają śladów ani plam. Nie uszkadzają schodów. Gąsienice zamontowane w schodołazach są ekskluzywne i oznaczone logiem ZONZINI, które jest synonimem jakości.

CZY MOGĘ KORZYSTAĆ ZE SCHODÓW DOWOLNEGO RODZAJU?

Oczywiście! Wszystkie nasze schodołazy mogą korzystać ze schodów dowolnego rodzaju i kształtów, które są zgodne z wymiarami transportowanego wózka inwalidzkiego i możliwym promieniem skrętnym schodów.
Gąsienice chroniące podłogę i antypoślizgowe mogą poruszać się po schodach wykonanych z marmuru, drewna, szkła, parkietu bez ryzyka uszkodzenia lub zarysowania schodów.

JAKI JEST CZAS DZIAŁANIA AKUMULATORA?

Żywotność akumulatora zależy w szczególności od trybu użytkowania. Stosujemy profesjonalne akumulatory bez wycieków płynów, można je ładować w dowolnym środowisku bez niebezpieczeństwa. Akumulatora nigdy nie należy pozostawiać rozładowanego i zasadniczo należy go ładować przynajmniej raz w tygodniu, nawet gdy urządzenie nie jest używane.
Jesteśmy do Twojej dyspozycji w celu uzyskania wszelkich informacji