SCHODOŁAZ DOMINO PEOPLE

Mobilny schodołaz gąsienicowy dla osób starszych i niepełnosprawnych

PRAKTYCZNY DLA OPERATORA, BEZPIECZNY DLA OSOBY TRANSPORTOWANEJ

DOMINO PEOPLE to szczególnie innowacyjny schodołaz dla osób starszych i niepełnosprawnych . Umożliwia transport wózków inwalidzkich zarówno elektronicznych, jak i ręcznych. Ma nośność do 400 kg i jest wyposażony w niezależne gąsienice, dzięki którym można zmieniać trajektorię nawet na schodach. Jest sterowany w łatwy i intuicyjny sposób joystickiem. Automatycznie przechyla wózek na schodach, a operator może w dowolnym momencie zmienić jego pozycję.

ŁATWY W UŻYCIU I BEZPIECZNY

Transport poziomy osoby niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim Domino People odbywa się na trzech kołach zabezpieczonych przed przebiciem, natomiast transport po schodach i pochyłych płaszczyznach odbywa się na gąsienicach .

System gąsienicowy napędzany jest przez 2 niezależne silniki elektryczne co pozwala na zmianę kierunku lub pokonanie spiralnych schodów.

Pochylenie pasażera na wózku inwalidzkim następuje automatycznie. Operator może zdecydować o zmianie nachylenia w dowolnym momencie, po prostu naciskając przycisk na joysticku.

Standardowa platforma załadunkowa umożliwia transport wszystkich rodzajów wózków inwalidzkich na rynku. Możliwe jest jednak zamówienie niestandardowych wymiarów platformy dla większej podstawy ładunkowej.

AKCESORIA DO WÓZKÓW INWALIDZKICH

Wysuwana rampa teleskopowa z mechanicznymi podporami to specjalny dodatek do schodołaza DOMINO PEOPLE.

Możliwość przedłużenia ramp podjazdowych zgodnie z potrzebami prowadzi do zmniejszenia nachylenia wózka inwalidzkiego. Ułatwia to ładowanie wózka inwalidzkiego na powierzchnię transportową. DOMINO PEOPLE to idealny mobilny schodołaz dla wózków inwalidzkich.

GĄSIENICE ODPOWIEDNIE DO POWIERZCHNI WEWNĘTRZNYCH I ZEWNĘTRZNYCH

DOMINO PEOPLE ma szersze gąsienice niż tradycyjne schodołazy gąsienicowe. Te specjalne gąsienice doskonale przylegają do schodów, dzięki czemu transport osób starszych lub niepełnosprawnych jest wygodniejszy i bezpieczniejszy.

Z schodołazem gąsienicowym DOMINO PEOPLE możesz poruszać się po różnych powierzchniach, od najdelikatniejszych po najtrudniejsze najbardziej nierówne. Idealny do transportu wózka inwalidzkiego na schodach wewnętrznych i zewnętrznych.

KOMFORT JAZDY

Schodołaz DOMINO PEOPLE doskonale nadaje się do transportu wózków inwalidzkich elektronicznych i ręcznych. Ma pojemność do 400 kg. Zaawansowana elektronika, w którą wyposażony jest DOMINO PEOPLE, pozwala dostosować prędkość jazdy do ruchu joysticka. Ta funkcja pomaga zwiększyć komfort i bezpieczeństwo transportu pasażera niepełnosprawnego i osoby starszej.

KORZYŚCI

ZWROT W WĄSKIEJ PRZESTRZENI

System niezależnych gąsienic napędzanych dwoma silnikami elektrycznymi gwarantuje maksymalny komfort manewrowania nawet w ciasnych przestrzeniach.

KOMFORT JAZDY

Można przewozić wózki inwalidzkie ręczne i elektroniczne o masie do 400 kg. Gąsienice są szersze niż w tradycyjnych schodołazach, zwiększając komfort i bezpieczeństwo.

ANTYPOŚLIZGOWOŚĆ

Gąsienice antypoślizgowe odpowiednie na każdą powierzchnię wewnętrzną i zewnętrzną.

SCHODY NIEREGULARNE

Bez ograniczeń wysokości stopni, można również pokonywać nieregularne schody.

KONTROLA PALCEM

Kontrola palcem za pomocą joysticka proporcjonalnego. Dzięki czemu obsługa jest łatwa i intuicyjna.

ruch w płaszczyźnie

Ruch po płaskich powierzchniach odbywa się na trzech kołach odpornych na przebicie. Przednie koło jest wyposażone w hamulec i można je zdjąć.

Akcesoria

Wyposażenie w rampy podjazdowe, rozkładane w razie potrzeby w celu załadunku / rozładunku wózka inwalidzkiego na powierzchni transportowej.

TRYB AUTOMATYCZNY

DOMINO PEOPLE samodzielnie zarządza nachyleniem wózka inwalidzkiego na schodach usuwając duże obciążenie operatora podczas transportu..

PARAMETRY TECHNICZNE

Masa całkowita urządzenia
130 kg (łącznie z baterią)

Masa podwozia holowniczego bez zdejmowanego układu kierowniczego
62 kg

Masa odłączanego układu kierowniczego bez akumulatora
9,6 kg

Waga pojemnika na baterie
16,5 kg

Maksymalna ładowność
400 kg

Minimalna szerokość schodów
85 cm

Minimalna przestrzeń manewrowa
Kliknij tutaj, aby zobaczyć wszystkie szczegóły

Automatyczne i ręczne przechylanie platformy ładunkowej (podwójny tryb pracy)

Platforma ładunkowa wózka inwalidzkiego
Standardowe wymiary: szerokość – 70 cm, głębokość – 87,5 cm.
Możliwość dostosowania do różnych potrzeb.

Ruch po powierzchni
Ręczny na przesuwnych kołach / zmotoryzowany za pomocą niezależnych gąsienic.

Napięcie zasilania
24 V.

Napięcie ładowania
110-230 V.

Prędkość
4 metry na minutę

Autonomia z 1 ładunkiem
około 300 kroków

Temperatura pracy
od 5 do 40 ° C

Maksymalne dopuszczalne nachylenie schodów
35 °

Nieodwracalne motoreduktory z hamulcem elektromagnetycznym. Zaawansowana elektronika z łagodnym startem i proporcjonalnym joystickiem. Niezależny tor ruchu gąsienic z możliwością obrotu o 360 stopni.

AKCESORIA

AKCESORIA PLATFORMY PODJAZDOWEJ

Jest to bardzo przydatna i niezbędna podstawa do transportu wózków inwalidzkich, zarówno ręcznych, jak i elektronicznych.

Jest wyposażona w rampy podjazdowe, które umożliwiają załadunek wózka inwalidzkiego na podstawę transportową oraz jego rozładunek z podstawy.

Rampy podjazdowe można dowolnie przedłużać zmniejszając tym samym kąt nachylenia wózka inwalidzkiego, co ułatwia operatorowi załadunek wózka z osobom na powierzchnię transportową.

Rampy zostały zaprojektowane w taki sposób, aby były „chowane”: po zakończeniu operacji są one wsunięte pod podstawę samego wózka, aby być zawsze pod ręką.

Zamknięta podstawa ma następujące wymiary: 700 x 875 mm

Długość, nachylenie i szerokość ramp:

  • teleskopowa długość rampy: można ustawić w zakresie od 782 mm do 1366 mm,
  • teleskopowe nachylenie ramp: waha się od 12,4 ° do 7,2 °,
  • teleskopowa szerokość rampy: waha się od 287 do 300 mm.

Możemy stworzyć niestandardowe podstawy dla określonych rodzajów wózków inwalidzkich.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji w celu uzyskania wszelkich informacji